İletişim : +90 (542) 634 65 17 // +90 (216) 660 00 80 |Bize ulaşın : info@frigobien.com

Chiller Servisi

Soğutma Servisi | Sütlük Dolabı Servisi | Soğuk Hava Deposu Servisi | Chiller Servisi
Chiller Servisi

Chiller Servisi

Chiller servisi için 7/24 ulaşabileceğiniz iletişim merkezimiz sizlere servis yönlendirmeden önce teknik anlamda neyin gerekli olduğunu sizinle birlikte tespit edecek ve ona göre tedbirli davranılmasını sağlayacaktır.

Birçok endüstriyel proses, hassas ekipmanların hasar görmesini önlemek ve bitmiş ürünlerin kalitesindeki kusurları önlemek için mümkün olduğunca çabuk dağıtılması gereken önemli miktarlarda ısı üretir.

Endüstriyel soğutma grupları, bir prosesi veya makineyi istenmeyen ısıdan kurtarmaya yardımcı olan bir soğutma etkisi uygulayan ısı değişim makineleridir. Endüstriyel bir soğutucu önemli bir satın alma olabilir, bu nedenle mümkün olduğunca uzun süre çalışır durumda tutmak için nasıl muhafaza edileceğini anlamak hayati önem taşır.

Düşündüğünüz soğutucu tiplerine bağlı olarak, bu listenin temel özellikleri biraz farklılık gösterebilir. Örneğin, su soğutmalı bir soğutma grubu bakım kontrol listesindeki noktalar, hava soğutmalı soğutma grupları için mutlaka geçerli olmayacaktır.

Aşağıda, hava soğutmalı soğutma grupları ve/veya su soğutmalı soğutma grupları uygulayan öğelerle birlikte soğutma grubu makine bakımı için genel bir kontrol listesi bulunmaktadır.

Endüstriyel Chiller Bakım Kontrol Listesi

 • Tüm su giriş ve çıkışlarının kaçak kontrolü rutin olarak yapılmalıdır.
 • Kompresör ünitesinin tüm bileşenleri, yağ seviyeleri, sızıntılar, titreşimler, çalışma sıcaklık değişimleri için kontroller dahil olmak üzere incelenmelidir.
 • Elektrik kontakları kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.
 • Filtre kurutucuları kontrol edilmeli, kirli, eski veya arızalı filtreler tamamen değiştirilmelidir.

Sadece Hava Soğutmalı Su Soğutma Grupları

 • Soğutma serpantinleri, kanatlarda bozulma ve korozyon belirtileri açısından kontrol edilmelidir.
 • Kondenser fanı muayeneleri, rulmanların aşınma belirtileri ve zayıf yağlama kontrolüne vurgu yapılarak gerçekleştirilmelidir. Kayışlar ve kaplinler de kontrol edilmeli ve gerektiğinde ayarlanmalıdır.
 • Kondenser serpantinleri sızıntı, korozyon ve bükülme veya tıkanıklık alanları açısından incelenmelidir.
 • Hava soğutmalı soğutma grupları için, dönüş havası damperleri optimum çalışma için incelenmeli, kalibrasyonla birlikte yatak hizalaması ve yağlama kontrolleri yapılmalıdır.
 • Hava soğutmalı bir chiller sistemi için taze hava damperleri, dönüş havası damperleri ile aynı şekilde kontrol edilmelidir.

Endüstriyel Soğutma Grupları için Önleyici Bakım

Aşağıda endüstriyel soğutma gruplarınızın bakımı için birkaç ipucu verilmiştir:

Günlük Günlüklerinizi koruyun

Bu ne kadar basit görünse de, günlük çalışma koşulları, soğutma ünitesindeki basınç ve sıcaklıkların yanı sıra sıvı seviyeleri ve akış hızı kaydına sahip olmak, soğutma grubu makinesinde gelecekte meydana gelebilecek hasar olasılığını hızlı bir şekilde tahmin etmeye yardımcı olabilir. Önleyici bir chiller bakım programı, fiili hasarların başlamasından önce yapılandırılabildiğinden, bir chiller kayıt sayfası tutmak avantajlıdır.

Frigobien chiller servisi garantili bakım uygulamasıyla soğutucu önleyici bakımını kolaylaştırın. Bu araç, WIFI, LAN ve hatta LTE bağlantılarınız aracılığıyla gerçek zamanlı chiller koruyucu uygulaması ekran görüntüsü operasyonel bilgileri sağlayarak planlanmamış kesinti sürelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Chiller Önleyici Bakım

Soğutucu Borusunu Temiz Tutun

Endüstriyel chiller çalışma prensibi , bir soğutma etkisi uygulamak için ısı transferine bağlıdır. Kabuk ve borulu ve lehimli plakalı ısı eşanjörlerinde, soğutma sıvısının yoğunlaştırıcı borulardan akışının engellenmesi, bir soğutucunun ısıyı ne kadar verimli aktardığını önemli ölçüde azaltacaktır.

Zamanla, soğutma grubu borusunun içinde korozyon birikebilir ve üretilen ısının uzaklaştırılmasını engelleyebilir. Bu nedenle, chiller tüplerinin düzenli olarak üç ayda bir veya en az yılda bir kez temizlenmesi planlanmalı ve yapılmalıdır.

Kondenser Suyu Sıcaklığını Azaltın

Endüstriyel bir soğutma grubunun kondenserine giren suyun sıcaklığının düşürülmesi, genel soğutma etkisini uygulamak için daha az çalışması gerektiğinden verimliliği önemli ölçüde artırır. Standart uygulama olarak tavsiye edilmemesine rağmen, soğutucunun kondenser ünitesinden geçen suyun sıcaklığının düşürülmesi, bobiniyle ilgili sorunların geçici olarak üstesinden gelmek için bir önlem olarak hizmet edebilir.

Kondenser Su Döngülerini Kontrol Edin

Frigobien chiller servisi'nin ürettiği tüm üniteler kapalı çevrimli soğutma grupları olmasına rağmen, bazı soğutma grubu kondenserlerinde hava soğutma kuleleri gibi açık soğutma kaynaklarını kullanan su çevrimleri bulunur. Bu çevresel maruziyetin bir sonucu olarak, suyun biyolojik büyüme, korozyon ve tortu ile kirlenme eğilimi vardır ve bu da genel ısı transferini ve chiller verimliliğini etkileyebilir.

Soğutulmuş su döngüleri en az yılda bir kez kontrol edilmeli ve kirleticileri gidermek için işlemden geçirilmelidir. Soğutucunuzun “Y” süzgecini düzenli olarak inceleyin ve ek koruma için hat içi kartuş filtre kullanın.

Kir veya havadaki partikül oluşumu için ışık kondenser bobininden görülebilmelidir. Bir el feneri ile bobinleri derinlemesine kontrol edin ve kirliyse gerektiği gibi temizleyin.

Temizlemeden önce her zaman gücü kesin ve tüm elektrikli bileşenleri sudan ve elektrik hattı hatlarına giren sudan koruyun. Soğutucunun kapaklarını çıkarın ve serpantinden hava akışının tersi yönünde geri üflemek için su veya basınçlı hava kullanın. Bükme kanatçıkları gibi bobin kanatçıklarına herhangi bir zarar gelmesini önleyin.

Soğutucu Kaçaklarını İzleyin

Bir soğutucunun soğutma hızı, kompresörü boyunca dolaşan soğutucu miktarına bağlıdır. Vana gövdeleri bazen titreyerek gevşer ve soğutucu sızıntılarına neden olur. Kompresörden soğutucu sızıntıları veya sisteme nem girmesi de chillerin soğutma kapasitesini etkileyebilir.

Sızıntıları kontrol etmek ve soğutucunun kompresör ünitesinde uygun seviyede soğutucuyu korumak, optimum performansı sağlayacaktır.

Glikol Konsantrasyonunu Ölçün

Donma, dış ortam veya iç sistem sıcaklıklarından kaynaklanabileceğinden, sistem bileşenlerinin donmaya karşı korunması önemlidir.

Evaporatör (veya diğer ısı eşanjörü), normal çalışma sırasında bile donmaya en duyarlı bileşendir. Evaporatöre giren sıvı, buz oluşturmadan geçebilmelidir. Buz oluşumu akışı hızla kısıtlayarak daha fazla donmaya ve sonunda yırtılmaya neden olur.

Soğutulmuş sıvının, chiller'in soğutabileceği herhangi bir sıcaklığın çok altında bir donma noktasına sahip olması gerekir.

Optimum Soğutulmuş Su Akış Hızını Koruyun

Tatmin edici bir chiller soğutma performansı sağlamak için soğutulmuş suyun akış hızı korunmalıdır. Verimli ısı değişimi sağlamak için soğutucuların ton başına 0,56775m³/saat ila 0,6813m³/saat arasında olması gerekir. Tipik olarak ton başına 0,56775m³/saatte -12,22°C sıcaklık değişimi ve ton başına 0,6813m³/saatte -13,33°C sıcaklık değişimi göreceksiniz.

Yoğuşmasız Maddelere Dikkat Edin

Chiller bakımının bir diğer önemli yönü de chiller sisteminizden hava ve nemi uzak tutmaktır. Bu elemanlar chiller verimliliğini azaltabileceği ve enerji tüketimini artırabileceğinden, kondenser sirkülasyonundan hızlı bir şekilde arındırılmaları hayati önem taşımaktadır.

Kompresör Yağını inceleyin

Soğutma grubunun kompresör ünitesinden gelen yağın laboratuvar analizi her yıl yapılmalı ve analiz laboratuvarının tavsiyelerine göre değiştirilmelidir. Yağ değişimleri yapılırken filtrelerin test edilmesi ve arızalı ise değiştirilmesi gerekir. Ancak, yağ analizi yalnızca santrifüjlü chiller işletimi ve bakımı ile sınırlıdır. Daha yeni manyetik yataklı sürtünmesiz soğutma grupları yağ kullanmaz.

Motorları ve Çalıştırma Mekanizmasını Kontrol Edin

Rutin sensör kalibrasyonu, mikroişlemci kontrol denetimi, elektrik bağlantıları, kablolama ve anahtarlama için güvenlik kontrollerinin tümü önerilir. Ek olarak, soğutma gruplarının tam olarak çalışır durumda kalması için düzenli tahrik motoru kontrolleri gereklidir.

Değişken Sürücülerini Kurun

Chiller motorları kullanımdayken önemli miktarda elektrik tüketir ve bu da işletme maliyetlerini artırır. Değişken frekanslı sürücülerin (VFD'ler) montajı, motor hızının motor verimini yüke göre değiştirmesi ve enerji israfını en aza indirmesi nedeniyle enerji tasarrufu sağlayacaktır. Bu VSD'ler, soğutma gruplarının acil durum güç jeneratörlerinde bile normal şekilde çalışmasına izin verebilir.

Frigobien Chiller Servisi, Endüstriyel Chiller İhtiyaçlarınızı Karşılar!

Frigobien chiller servisi, deneyimli ve kendini işine adamış personelimiz, tüm endüstriyel chiller ihtiyaçlarınızda size yardımcı olmak için her zaman hazırdır.

Soğutma Servis

Soğutma Servisi

Soğutma Servisi Hizmetlerimiz

 • Sütlük Servisi
 • Chiller Soğutma Servisi
 • Market Dolabı Servisi
 • Şarküteri Dolabı Servisi
 • Soğuk Hava Depoları Servisi
 • Soğuk Oda Buzlanma Çözümleri
 • Soğuk Oda Cihaz Yenileme veya Yer Değişimi
 • Soğuk Oda Tadilat ve Tamiratı
 • Soğuk Oda Söküm Montaj Demontaj
 • Soğuk Oda Taşıma
 • Soğuk Oda Periyodik Bakım

Uzman Ekip Kaliteli Hizmet & 7/24 Servis Hizmeti

Mükemmel bir hizmetin anahtarı, kendisini ihtiyaçlarınızı karşılamaya adamış, iyi eğitimli, deneyimli teknisyenler olduğunun farkındayız. Bu nedenle Frigobien bünyesindeki teknisyenlere sürekli eğitim programları sağlıyoruz. Böylece sizin memnuniyetinizi sağlamak için ihtiyaç duydukları sonsuz bilgi ve araçlara sahip oluyorlar.

Frigobien hizmet deneyimi şunları içerir:

 • Sertifikalı teknisyenler,
 • Fabrika eğitimi,
 • Kablosuz, gerçek zamanlı saha iletişimi,
 • Varlıkların elektronik envanteri,
 • Hizmet geçmişine/verilerine çevrimiçi erişim.

Profesyonel Servis ve Bakım Programları

Profesyonel servis bakım programlarının size katacakları;

 • İşletme maliyetlerinizi düşürün.
 • Ekipman güvenilirliğini artırın.
 • İş sonuçlarınızı iyileştirin.

Anadolu Yakası Soğutma Servisi

Profesyonel Servis ve Bakım Programları & Güvenilir Destek ve Koruma

Profesyonel Servis ve Bakım Programları & Güvenilir Destek ve Koruma

Frigobien Soğutma ve HVAC Servis ve Bakım

Frigobien ile bir servis anlaşması, ekipmanınızın doğru şekilde servis edilmesini sağlamanın en etkili yoludur. İyi tasarlanmış bir program, ekipmanınızın verimliliğini artıracak ve ömrünü uzatacaktır.


İhtiyaçlarınıza uygun bir program

Frigobien, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, temel işle ilgili endişelerinizin birçoğunu ele almak üzere özelleştirilebilen çok sayıda hizmet sözleşmesi düzeyi sunar:

 • Ekipman güvenilirliği
 • Soğutucu akışkan uyumluluğu
 • Beklenmeyen hizmet maliyetleri riski
 • Yiyecek veya iş kaybı riski
 • Basitleştirilmiş faturalandırma
 • Genel servis ve bakım gideri
 • Onarımların kalitesi ve zamanında yapılması
 • Enerji ve yaşam döngüsü maliyetleri
 • Soğutucu akışkan takibi ve raporlaması

Frigobien Servis Programı ile bu alanların her birini daha etkin bir şekilde kontrol edebilir, böylece maliyetleri düşürebilir, güvenilirliği artırabilir ve iş sonuçlarını iyileştirebilirsiniz.


Planlanmış Sözleşme

Sözleşme Detayları:

Planlanan Anlaşma, sözleşmede belirtilen tüm konumlarda soğutma ve HVAC sistemlerinin bakımıdır.

İçerik:

 • OEM tarafından önerilen bakım ve onarım gereksinimleri
 • Özel hesap yönetimi
 • Periyodik, birleştirilmiş faturalar
 • Kapsamınız için özelleştirilmiş program

Planlanmış Sözleşmenin Faydaları:

 • Birden fazla yeri kapsar,
 • Basitleştirilmiş bir şekilde faturalandırılır,
 • Frigobien uzmanlığı altında güvenilir hizmet alırsınız.

Planlanmış Sözleşme

Frigobien Select Sözleşmesi İle Planlı ve Güvendesiniz

Frigobien Select Sözleşmesi İle Planlı ve Güvendesiniz

Frigobien Select Sözleşmesi, aşağıdakiler dahil bir dizi hizmet sunar:

 • Soğutma ve HVAC bakımı için tek yıllık fiyat; birden fazla nokta
 • Tek bir periyodik fatura
 • Erken algılama özellikleri
 • Tüm soğutma ve HVAC bakımları
 • İhtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş program

Frigobien Select Sözleşmesinin Faydaları:

 • Minimum bütçe oynaklığı,
 • Basitleştirilmiş faturalandırma,
 • Daha iyi güvenilirlik ile azaltılmış maliyetler,
 • Erken önleme ile çalışma süresinin artırılması,
 • Frigobien uzmanlığı altında güvenilir hizmet.

Programlarımız ihtiyaçlarınız düşünülerek tasarlanmıştır. Programlarımız esnek, rekabetçi ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir.

Tüm programlar temel hizmetlerle birlikte gelir


24/7-365 Frigobien İletişim Merkezi

Müşteri Temsilcilerimiz Hizmetinizde

 • Kartal Esentepe'de bulunan müşteri iletişim merkezimiz, müşteri mükemmelliği ve hizmet sunumuna odaklanmıştır.
 • Afet yönetimi ve yedekli sistemler
 • Çağrı, e-posta ve web hizmeti yetenekleri
 • HVAC-R müşterilerinde derin bilgi tabanı

Hizmet Hesabı Yönetimi

 • Birinci sınıf saha servis yönetim sistemleri
 • Ülke genelinde bölge servis yöneticileri ile birleştiğinde sınıfının en iyisi
 • Soğutucu akışkan takibi ve raporlaması

Satış Sonrası Parça Bulunabilirliği

İçiniz rahat olsun;

Soğutma ekipmanımızdan ve hizmet seviyemizden tamamen memnun kalmanızı istiyoruz. Hizmet programlarımız, ihtiyacınız olan sürekli desteğe ve korumaya sahip olduğunuza dair size güvence verir. Endüstri uzmanlığımızı ve sunduğumuz ek ekipman ve hizmetleri dahil edin ve Frigobien gibi bir endüstri liderinden beklediğiniz iç huzurunu elde edin.

Herhangi bir soğutma ürününe servis planlamak için yılda 365 gün, günde yirmi dört saat 0 542 634 65 17 numaralı telefondan iletişim merkezimize ulaşabilirsiniz.


24/7-365 Frigobien İletişim Merkezi

İhtiyaçlarınıza Göre Uyarlanmış Fiyatlar

Nihai plan fiyatlandırmasını belirlemek için birden fazla faktör değerlendirilecektir. Birkaç önemli faktör, gerekli servisleri, ekipmanın yaşını ve durumunu ve bakım geçmişini içerir.

Kurulum Yetenekleri

 • Frigobien Uzmanlığı
 • Devam eden performansı en üst düzeye çıkarmak için kurduklarımıza hizmet verebilir ve bakımını yapabiliriz
 • Birden fazla şubenin proje yönetimi
 • Kilometre taşlarının belirlenmesi ve yönetimi
 • Kapsamlı başlangıç ​​süreci yönetimi
 • Çoklu işlemlerle kurulum planlaması ve koordinasyonu
 • Gerektiğinde taşeronluk işlemleri
 • Anahtar teslim çözümler
 • Frigobien kurulumcuları için kurulum eğitim programları

Ek Hizmetler ve Ekipmanlar

Frigobien tüm şube konumlarınızda, mağaza operasyonlarınızı optimize etmek için aşağıdakiler dahil çeşitli ek hizmetler sağlayabilir:

 • Ön Planlama Yardımı
 • Ekipman Satışları
 • Uygulama Mühendisliği
 • Proje Yönetimi
 • Enerji Devreye Alma/Denetimler
 • LED Aydınlatma Yükseltmeleri
 • Çok Katlı Kapı Yükseltmeleri
 • Soğutucu Dönüşümleri
 • Satış Sonrası Orijinal Yedek Parçalar
Başa Dön